Influencer Kimdir?

Influencer, Twitter, Youtube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarında tanınan, yüksek takipçisi olan kişilerdir. Bu kişilerin kendi sosyal medya hesapları üzerinden bir ürün veya hizmet hakkında tanıtım yapmasına, Influencer marketing denir. Influencerlar birçok konu hakkında içerik üreterek günler geçtikçe daha çok takipçi edinmeye başlamıştır. Takipçi sayısı belirli bir miktara ulaştıktan sonra influencerlar daha güçlü bağlar kurarak kullanıcıların genel olarak fikir edindikleri kimselere dönüşürler.

Influencer’ların kitlesi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Takipçileri bu tanınmış kişiye güvenen ve sadık kişilerden oluşur. Tanınmış kişinin bir ürün hakkında deneyimleri, düşünceleri, kitlesi üzerinde etkili ve güvenilir bir referans oluşturarak bu kullanıcıları gelir getiren müşterilere dönüştürür.

Influencer marketing sürecinde en etkili influencer’ı seçmek için birçok influencerı inceleyip analiz ediyor ve size en çok katkı sağlayacak influencer’lar ile işe başlıyoruz. Influencer sayesinde üretilen orijinal içerikler ile influencer kitlesine sizi tanıtıyor ve bu kitle tarafından bilinirliğinizi artırıyoruz. Ayrıca çeşitli dijital pazarlama kampanyaları sayesinde markanızla olan etkileşimi artırıyor, filtreden geçmemiş yorumlarla doğal bir şekilde yayılan bir pazarlama stratejisi sunuyoruz. İş birliği yapılan kanaat önderinin kitlelerine ulaşma avantajı da görünür olmamızda büyük rol oynuyor.

Bir ürün veya hizmet hakkında edindiğimiz düşüncenin oluşmasında reklamlar kadar kanaat önderlerinin de etkisi büyüktür. Günümüz tüketicileri satın alma yapmadan önce birçok mecrayı ve kullanıcıların fikirlerini ve yorumlarını araştırmaya başladı. Bu durum markaları, potansiyel müşterilerinin bulunduğu bu kanallarda yer alarak satış kararlarını etkilemeye yönlendiriyor. Markaların bu doğrultuda kanaat önderleri ile ortak pazarlama çalışmaları yapması ve kampanyalar üretmesi, hedef kitlenin dikkatini çekmenin yanı sıra markanız hakkında da olumlu izlenimlerin artmasını sağlıyor.

Influencer Marketing çok etkili bir pazarlama stratejisidir. Bu çalışmadan maksimum verimi sağlamak için ulaşmak istediğiniz kitleye sahip olan önderler ile çalışmanız gerekir. Bu sayede doğal olarak influencer kitlesini kendi kitleniz ve müşteriniz haline getirebilirsiniz. Dijital pazarlama alanında uzman ajansımızda sizi ihtiyacınız olan influencer ile bir araya getiriyor aynı zamanda etkili etkili kampanyalar hayata geçirerek influencer marketing hizmeti sunuyoruz.